23/5/2018

Dětský den v Rücklu

Přijďte s vašimi dětmi strávit zábavný den ve sklárně Rückl. Připravili jsme bohatý program pro děti i rodiče, během kterého vás čeká plno soutěží, malování, dětská dílnička, jízda na poníkovi i exkurze sklárny s odborným výkladem zdarma. Celým dnem vás provede moderátor a nezapomněli jsme ani na občerstvení.

Číst více
1/4/2018

Czech Grand Design: Rückl získal ocenění Výrobce roku 2017

Ceny Czech Grand design vyvrcholily minulý týden slavnostním večerem ve Stavovském divadle, během kterého se Rückl stal vítězem v kategorii Výrobce roku. Vítězství mu přinesla kolekce České nebe od Ronyho Plesla, ale i celkový relaunch značky.

Číst více
12/3/2018

Exkurze ve sklárně během velikonočních svátků

I během velikonočních svátků se v Nižboru budeme těšit na vaši návštěvu. Ověřte si otevírací dobu a přijďte si prohlédnout, jak vznikají naše křišťálové kolekce.

Číst více
16/2/2018

Volná pracovní místa

Rodinná sklárna Rückl funguje již od roku 1846. Tradice tavení skla a prověřené sklářské postupy se však v rodině předávají z generace na generaci již po tři sta let. Bez zručných řemeslníků se ale sklárna neobejde. Podívejte se na volné pracovní pozice ve sklárně a v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Číst více
15/2/2018

Nová podoba Českého lva odhalena

Čeští lvi mají od letošního roku novou sošku, jejíž podoba byla dnes odhalena. Vznikla ve sklárně Rückl a autorem jejího návrhu je umělecký ředitel Rony Plesl. Soška je k vidění v Rückl Flagship Storu až do 10. března.

Číst více
Rückl v nominacích na Czech Grand Design
1/2/2018

Rückl v nominacích na Czech Grand Design

Minulý týden byly odhaleny nominace na ceny Czech Grand Design, ve kterých se Rückl objevuje hned dvakrát. Rony Plesl je za naši kolekci České nebe nominován na designéra roku, Studio Najbrt zase na grafického designéra roku za naši vizuální identitu. Na vyhlášení vítězů si ale ještě počkáme do konce března.

Nižborská sklárna už má novou pec
23/1/2018

Nižborská sklárna už má novou pec

Během prosince probíhaly v Nižboru velké změny, během kterých byla postavena nová sklářská pec. Dokončena byla 8. ledna a 22. ledna ji berounský farář pokřtil jménem Rücklína.

5/12/2017

Adventní soboty ve sklárně

V předvánočním čase jsme pro Vás opět připravili sobotní exkurze. Přijďte se podívat na výrobu skla za tradičních postupů. Mimořádné prohlídky proběhnou 9. a 16. prosince od 9:30 do 13:30, poslední prohlídka začíná ve 12:30.

Číst více
28/11/2017

Rückl Flagship Store otevřen

Začátkem listopadu byl otevřen nově zrekonstruovaný obchod značky Rückl v samotném srdci Prahy, v Železné ulici 20. Nedaleko Staroměstského náměstí a Stavovského divadla jsme vytvořili místo, které vzdává hold tradici a mistrovství českého sklářství.

Číst více
Rückl zazářil na Designbloku
1/11/2017

Rückl zazářil na Designbloku

Nová podoba značky Rückl se veřejnosti poprvé představila na letošním 19. ročníku mezinárodní přehlídky designu a módy Designblok 2017 v Praze. Jak široká, tak odborná veřejnost ocenila noblesní kolekce ručně broušeného křišťálu navržené uměleckým ředitelem Rony Pleslem. Rückl zvítězil v kategorii Nejlepší nový výrobek a získal i Hlavní cenu Designbloku. Děkujeme!

13/10/2017

Rückl sklidil první úspěch v aukci Dorothea

Sběratelé uměleckého skla potvrdili, že se znovuzrozená značka Rückl vydala tím správným směrem. Historicky první kus z nové designové kolekce Ronyho Plesla váza Berry se na včerejší aukci Dorothea vydražila za dvojnásobek vyvolávací ceny.

Číst více
10/10/2017

Rückl vstává z popela

Pod vedením uměleckého ředitele Ronyho Plesla a grafického studia Najbrt zažívá Rückl návrat mezi luxusní značky českého křišťálu. Novou éru zahajuje designovou kolekcí a otevřením prodejny v centru Prahy v Železné ulici.

Číst více
1/10/2017

Příběhy Českého nebe

Nebe plné neskutečné řemeslné zručnosti českých sklářů a brusičů, nebe plné postav a příběhů, které po staletí provázejí tuto krajinu. Nebe plné hvězd, barokních mraků, ostrých paprsků i mlžných oparů. S respektem se vracíme ke kořenům sklářství a zároveň se vydáváme na novou vzrušující cestu (Rony Plesl)

Číst více

Kontakt pro média

Ada Nanić
PR manager
nanic@ruckl.cz
+420 606 933 758