Lampy

Společnost RÜCKL CRYSTAL a.s. ve své sklárně v Nižboru rozšířila svůj sortiment broušeného olovnatého křišťálu o zcela nový sortiment stolních a stojacích lamp a navázala tak na historii tradiční výroby osvětlení, která v této rodinné firmě dosáhla svého vrcholu ve třicátých letech minulého století. Celou kolekci můžete zakoupit v e-shopu.

Lampy

Kolekce interiérových lamp byla vytvořena ve spolupráci nižborských sklářů a techniků s designery Bodou Horákem, Vladimírou Klumpar, Hanušem Horákem a Matyášem Pavlíkem. Jejich využití se předpokládá v interiérech bytů, reprezentačních místnostech společností nebo společenských prostor hotelových zařízení a apartmánů. Výtvarným záměrem designerů je, aby lampa měla svůj estetický smysl rovněž i jako nesvítící objekt, vhodně doplňující vybavení ve kterém je umístěna.

DesignLampy jsou vyrobeny z českého olovnatého křišťálu, zdobeného broušením hlubokými klínovými řezy, které dávají vyniknout jeho vysokému lesku a brilanci. Uvnitř umístěný světelný zdroj tuto brilanci ještě znásobuje.

Spodní partie lamp jsou zdobeny pokovením, nebo pískováním. Pokovení je provedeno titanem, platinou, zlatem, nebo mědí. Tyto povrchy jsou tvrdé, trvanlivé a odolné proti otěru.

Veškeré kovové konstrukce a nosiče světelných prvků uvnitř lamp jsou provedeny z nerezové oceli a jejich povrch je ošetřen jemným pískováním.

Jako světelný zdroj je použit systém standardních nakupovaných prvků LED o napětí 12 Voltů a příkonu 5 až 10 Watů. Životnost těchto světelných zdrojů je cca 50 000 světelných hodin.